לשאלות ולקביעת פגישת ייעוץ:
Dr.IdoStrauss@gmail.com 03-5396560

כאב עמיד לטיפול תרופתי

כאב כרוני מהווה בעיה רפואית וסוציו-אקונומית קשה. באופן מסורתי טיפולים נוירוכירורגיים לכאב התבססו על פגיעה במסלולים המוליכים כאב, טיפולים אלו יעילים מאוד בעיקר בחולים אונקולוגיים הזקוקים לטיפול זעיר פולשני עם הקלה מיידית (למידע נוסף במאמר הבא). עבור חולים הסובלים מתסמונות כאב כרוניות קיימות שיטות חדישות לנוירומודולציה באמצעות גרייה עצבית מרכזית ופריפרית.

כאב נוירופתי כרוני
במצבים בהם לא ניתן לרפא את מקור הכאב או במצבים בהם פגיעה במערכת העצבים עצמה היא הגורם לכאב יש צורך להתערב באמצעות וויסות הפעילות העצבית הבלתי תקינה. ברוב המקרים ניתן לטפל באמצעות תרופות, אולם חלק מהחולים ימשיכו לסבול מכאבים קשים למרות כל הטיפולים התרופתיים. חולים אלו מועמדים להתערבות ניתוחית לוויסות הפעילות העצבית הפתולוגית (נוירומודולציה).
טיפול זה מתבצע באמצעות השתלת קוצבים עצביים מיוחדים בהתאם למקור הבעיה. הטיפולים מתאימים לכאבים נוירופתיים באזור הראש והצוואר (כגון נוירלגיה אוקסיפיטלית, מיגרנות...) ולכאבים נוירופתיים עקב פגיעה עצבית פריפרית. טיפולים אלו מבוצעים בבית החולים איכילוב בשיתוף פעולה ייחודי בין היחידה לנוירוכירורגיה תפקודית עם יחידת עצבים פריפריים ועם מחלקת הכאב.


כאב עמיד בחולים אונקולוגים
לאחר שנכשלו קווי הטיפול התרופתיים והזעיר פולשניים בכאב, קיימות מספר אפשרויות להתערבות נוירוכירורגית מדויקת וזעיר פולשנית לאורך מסלול הולכת הכאב בחוט השדרה או ניתוק של מסלולי הכאב במוח. טיפול נוירוכירורגי בכאב, בחולים אונקולוגיים, תכליתו להשיג שיכוך מהיר של הכאב, במינימום תופעות לוואי על מנת לשפר את איכות חייו של החולה ולשפר את תפקודו (למידע נוסף במאמר הבא).
 

למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ >>